Tuesday, 29 May 2012

فدراسیون قایقرانی ایران تعلیق شد


امیر خسروجردی

پس از تغییراتی که هفته گذشته در ریاست فدراسیون قایقرانی ایران اتفاق افتاد و با حکم محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان، احمد دنیامالی رئیس این فدراسیون از سمت خود برکنار و شروین اسبقیان به عنوان سرپرست جدید این فدراسیون منصوب شد ،شایعاتی مبنی بر تعلیق عضویت فدراسیون قایقرانی ایران درکنفدراسیون بین المللی این رشته دررسانه های خبری ایران به گوش می رسید، که این موضوع با بی توجهی مدیران وزارت ورزش مواجه شد و آنها بارها این مسئله را تکذیب کردند، اما سه شنبه شب این امر به حقیقت پیوست و با نامه ارسالی خوزه پرورنا رئیس کنفدراسیون بین المللی قایقرانی به عباسی وزیر ورزش و جوانان، عضویت فدراسیون قایقرانی ایران درکنفدراسیون بین المللی قایقرانی به حالت تعلیق درآمد.

درنامه رئیس کنفدراسیون بین المللی قایقرانی به وزیر ورزش و جوانان ایران که خبرگزاری فارس سه شنبه شب آن را منتشر کرده  آمده است:
 ما به شدت از برکناری آقای دنیامالی و چند تن دیگر از روسای فدراسیون های ورزشی ایران ابراز نگرانی می کنیم. با توجه به این که آقای احمد دنیامالی دست آوردهای ملی و بین المللی زیادی برای ورزش قایقرانی ایران داشته است و همچنین برای توسعه ورزش بانوان و آقایان در سطح جهانی اقدامات قابل توجهی انجام داده است از برخورد زننده با ایشان و برکناری وی دچار شوک شده ایم.

 با توجه به این که آقای دنیامالی عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی قایقرانی و کنفدراسیون آسیا هستند، چنین برخوردی و برکناری ایشان بسیار نگران کننده به نظر می رسد.

 وی مدیر ورزشی و تجاری محترمی است که ورزش قایقرانی را در ایران ارتقا داده و وجهه خیلی خوبی از ایران در این زمینه ایجاد کرده است.

  با توجه به چنین جایگاهی که ایشان در قایقرانی داشته اند برای فدراسیون جهانی بسیار سخت است که متوجه این حقیقت شویم که فردی مانند دنیامالی که کاملا قانونی و از طریق انتخابات مجمع قایقرانی، چنین پستی را در اختیار داشت بدون هیچ دلیل رسمی از سمت خود برکنار شود.

 ما در فدراسیون جهانی نه تنها درباره قانونی بودن فرآیند برکناری آقای دنیامالی از فدراسیون قایقرانی ایران نگران هستیم، بلکه از ادامه چنین روندی برای انتخاب مدیران جدید قایقرانی نیز به شدت ابراز نگرانی می کنیم.

 عدم تعادل و غیر دموکراتیک بودن روند برکناری آقای دنیامالی که به وی تحمیل شده است باعث شد که فدراسیون جهانی قایقرانی در آینده حمایت از کاندیدهای ایرانی رغبتی نشان ندهد.

  در نهایت ما از شما تقاضای اطلاعات تکمیلی در مورد شرایط موجود آقای دنیامالی که کاملا قانونی انتخاب شده بودند را داریم و این که باید توضیح قانع کننده ای درباره قوانین حقوقی و دلایل برکناری ایشان وجود داشته باشد، در صورتی که وی انتخاب شده بود. به این ترتیب فدراسیون جهانی قایقرانی هیچ راه حلی جز تعلیق موقت فدراسیون قایقرانی ایران ندارد که منجر به از دست دادن سهمیه های المپیک ایران می شود.

  درادامه این نامه آمده است که ما در  انتظار پاسخ شما تا تاریخ  5 ژوئن 2012  (16 خرداد 1391) دراین  باره هستیم و درضمن بنده امادگی خود را برای گفت و گو پیرامون این موضوع اعلام می دارم.


 ارادتمند شما


 خوزه پرورناNo comments:

Post a Comment